2024'te aile büyütmek için en iyi ABD şehirleri şunlardır: Memleketiniz burada mı?

rookiemag

New member
Bu içeriğe erişmek için Haberler'e katılın

Ayrıca hesabınızla seçili makalelere ve diğer premium içeriklere ücretsiz erişim.

E-postanızı girip Devam'a basarak, Haberler'in Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz. Bu politikaya Finansal Teşvik Bildirimimiz de dahildir.

Geçerli bir e.

Sorun mu yaşıyorsunuz? Buraya tıklayın.

Aile kurmak için nerede evleneceği seçimi milyonlarca Amerikalı için büyük bir karardır ve bazı şehirler bu konuda diğerlerinden daha iyi seçimlerdir.

WalletHub'ın yakın zamanda yaptığı bir araştırma, 2024 yılında ABD'deki hangi şehirlerin aile dostu olacağını ortaya koydu.

Şirket, çeşitli kriterlere göre yaşanacak en iyi şehirleri bulmak için 150 nüfusu en kalabalık şehir de dahil olmak üzere 180'den fazla ABD şehrini karşılaştırdı.

BEKAR ANNE 3 YILLIK ÜCRETLİ DOĞUM İZNİ SIRASINDA BEBEĞİYLE 17 ÜLKEYE SEYAHAT EDİYOR

Beş temel boyut arasında aile eğlencesi, sağlık ve güvenlik, eğitim ve çocuk bakımı, uygun fiyat ve sosyo-ekonomi yer alıyor.

Bunların her birinin içinde değerlendirilen diğer ölçütler arasında kişi başına düşen oyun alanı, kaykay parkı ve mini golf sahası sayısı da yer aldı.Amerika'da aile büyütmek için en iyi şehirler nerelerdir? WalletHub bu soruyu bulmak için çeşitli faktörleri inceledi. (iStok)


Çalışmada ayrıca ideal hava koşulları, su kalitesi, çocuk doktoruna erişim, şiddet içeren suç oranı, lise mezuniyet oranı, yaz tatil fırsatları, yaşam maliyeti ve daha fazlası da incelendi.

2024 YILINDA EMEKLİ OLMAK İÇİN EN İYİ ŞEHİRLER

Sosyoekonomik kategoride WalletHub, şehirlerdeki ayrılık ve boşanma oranlarını, işsizlik oranını, servet uçurumunu ve diğer metrikleri analiz etti.

Bu rapora göre 2024 yılında aile büyütmek için en iyi beş ABD şehri şöyle:

Aile yaşamı için en iyi 5 ABD şehri


Geri sayım burada…


Seattle, Washington, mahalle


2024 yılında aile büyütmek için en iyi şehirler sıralamasında Washington eyaletine bağlı Seattle 5. sırada yer aldı. (iStok)

5. Seattle, Washington

4. Plano, Teksas

3. Irvine, Kaliforniya

2. Overland Parkı, KansasOverland Parkı, Kansas


WalletHub'ın yeni listesinde Kansas eyaletine bağlı Overland Park üst sıralarda yer aldı. (iStok)

1. Fremont, Kaliforniya


WalletHub, ABD'nin Kaliforniya eyaletine bağlı Fremont şehrini ülkenin en aile dostu şehri seçti.

Bunun bir nedeni de yaşam maliyeti de hesaba katıldığında 122.000 dolara yakın olan en yüksek ortalama aile gelirinin burada olması.

BU MANZARALI GÜNEY ŞEHRİ 2024'TE TAŞINMAK İÇİN EN POPÜLER YER

Ayrıca, ailelerin yüzde 50,5'inin 18 yaş altı çocuk sahibi olması nedeniyle de ülkedeki en yüksek oranlardan biri olarak üst sıralarda yer aldı.

Fremont şehrinde ayrıca yüksek oranda devlet okulu ve yaz kampı imkânı bulunmaktadır.

İŞTE AMERİKA'NIN EN MUTLU 10 ŞEHRİ

Wallet Hub ayrıca Fremont için “sakinlerinin sağlıklı kalabildiğini” söyledi. Çocukların yalnızca %1,4'ü sağlık sigortasından yoksun, bu ülkedeki en düşük ikinci oran ve nüfusun yalnızca %1,1'i sağlıklı gıdaya erişemiyor. Şehir ayrıca kişi başına düşen beşinci en fazla park alanına sahip ve bu da iyi açık hava egzersiz fırsatları sağlıyor.”


Fremont, Kaliforniya


Wallet Hub, 2024 yılında ABD'de aile büyütmek için en iyi yerlerin listesinin başında Kaliforniya'nın Fremont şehrini seçti. (iStok)


Listede ikinci sırada, düşük işsizlik oranı ve yüksek ortalama aile geliriyle tanınan Kansas eyaletinin Overland Park bölgesi yer alıyor.

YAŞAM TARZI BÜLTENİMİZE KAYDOLMAK İÇİN TIKLAYIN

WalletHub'a göre Kansas City banliyösünde ayrıca düşük bir ayrılık ve boşanma oranı bulunuyor ve trafik kazalarında ölüm oranının düşük olması nedeniyle çocuklar için güvenli bir yer.

Kaliforniya'nın Irvine eyaleti, okulların en iyi derecelere sahip olması ve kişi başına düşen şiddet suç oranının en düşük olması nedeniyle üçüncü sırada yer aldı.


Evin ön bahçesindeki aile


Yeni çalışmada karşılaştırılan beş temel boyut; aile eğlencesi, sağlık ve güvenlik, eğitim ve çocuk bakımı, karşılanabilirlik ve sosyo-ekonomiydi. (iStok)


Listenin en altındaki şehirler arasında Mississippi'nin Gulfport'u, New Jersey'nin Newark'ı, Ohio'nun Cleveland'ı, Michigan'ın Detroit'i ve sonuncusu olan Tennessee'nin Memphis'i yer aldı.

WalletHub araştırmasında dikkat çeken diğer bulgular: Kişi başına düşen oyun alanı sayısı bakımından New York şehri, Chicago ve Charlotte ile beraber ikinci sırada yer aldı.

FOX NEWS UYGULAMASINI ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Genel olarak en fazla ilgi çekici yer New York, Chicago, Las Vegas, Los Angeles ve San Francisco arasında beşli beraberlikle gerçekleşti.


Mahalle ve evde oynayan çocuklar


WalletHub, 2024 yılında ailelerin yaşaması için en iyi ve en kötü şehirleri sıralayan bir araştırma yayınladı. (iStok)


WalletHub analisti Cassandra Happe, bir medya açıklamasında, “Çocukları eğlendirmek için yeterli eğlence, iyi eğitim fırsatları ve uygun yaşam maliyeti arasında bir denge kurmak, bir aile yetiştirmek için en iyi yeri bulmak zordur.” dedi.

Daha fazla Yaşam Tarzı makalesi için www.Haberler/lifestyle adresini ziyaret edin.

“Tüm bu etkenlerin yanı sıra, insanlar genellikle çocuklarını geniş ailelerinin yakınında yetiştirmek istiyorlar.”

Ayrıca, “Mevcut veya potansiyel ebeveynler, ailelerine makul bir sürüş mesafesinde bulunan en iyi şehirlerden birkaçına seçimlerini daraltarak fayda sağlayabilirler.” dedi.