Adam günlük işini bıraktıktan sonra dünyayı bir yolcu gemisinde bedava dolaşıyor

rookiemag

New member
Bu içeriğe erişim için Haberler'e katılın

Ayrıca hesabınızla belirli makalelere ve diğer premium içeriklere özel erişim – ücretsiz.

E-postanızı girip devam düğmesine bastığınızda, Mali Teşvik Bildirimimizi içeren Haberler'in Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.

Geçerli bir e.

Sorun yaşıyorsanız? Buraya tıklayın.

Bir müzisyen, dünyayı bir yolcu gemisinde dolaşmak için tam zamanlı işinden ayrıldı ve bu deneyimden hoşlandığını söyledi.

Jack Nolan, 2016 yılında yolcu gemilerinde müzisyen olarak çalışmaya başlayan İngiltere'nin Exeter kentinden 33 yaşında bir müzisyen.

Şimdi, sekiz yıl sonra Nolan, hayatın sunduğu pek çok şeyi deneyimlediği için kariyer değişimini dünyaya değişmeyeceğini söyledi.

BİR YOLCULUK MI DÜŞÜNÜYORSUNUZ? AÇIK DENİZ HEM AİLE HEM CÜZDAN İÇİN DOĞRU SEÇENEK OLABİLİR

SWNS'nin bildirdiği gibi, “Çok fazla iş bu kadar çok ülkeyi görmenize ve bu kadar çok kültürü deneyimlemenize izin vermez” dedi.

Okula gittikten ve birkaç yıl tesisatçılarda çalıştıktan sonra Nolan, kendisini tükenmiş hissettiğini ve kariyerinde bir değişiklik yapmak istediğini söyledi.

33 yaşındaki Jack Nolan, Virgin Voyage yolcu gemisinde müzisyen olarak çalışıyor. (SWNS)

“Hafta sonu için yaşıyordum [and] SWNS'e “Hala cumartesi günleri de sık sık çalışıyorduk” dedi.

Nolan, 2016 yılında bir arkadaşından, kurduğu gruba katılacak gitar çalabilecek birini tanıyıp tanımadığını soran bir telefon aldığını söyledi.

DENİZDE TATİLİNİZ SIRASINDA SİZİ KORUMAK VE RAHAT ETMEK İÇİN 6 SEYAHAT GÜVENLİĞİ İPUCU

“Ona bunu yapmayı çok istediğimi söyledim ve ardından bir tanıtım videosu kaydettik. [and] acentelere gönderdik ve 2016 yılında ilk işimizi feribotla indirdik” dedi.

Nolan sahilde

Nolan, bir gruba gitarist olarak katılmaya karar vermeden önce aslında bir tesisatçıydı. (SWNS)

İlk konserin ardından Nolan, grubun ilk gemi yolculuğu sözleşmesini aldığını ve yeni seyahat maceralarının başladığını söyledi.

SONRAKİ YOLCULUK TATİLİNİZDE ÇEVRİMİÇİ GİZLİLİĞİNİZİ VE GÜVENLİĞİNİZİ NASIL KORURSUNUZ?

SWNS'e “Çok heyecanlandım. Gemiler Karayipler gibi yerlere gitti ve ben hiç gitmemiştim” dedi.

Bugün, Nolan, Virgin Voyages kruvaziyer gemisinde müzisyen olarak çalışıyor ve Haberler Digital'e, yeni keşfettiği dünyayı görme yeteneği ve çok düşük masrafı nedeniyle bunun kendisi için her iki dünyanın da en iyisi olduğunu söyledi.

Nolan Yunanistan'da

Nolan, Yunanistan'daki ve diğer pek çok yerdeki yerleri keşfetmenin yeni kariyer yolunun en sevdiği kısmı olduğunu söyledi. (SWNS)

Her ne kadar aylık maaşı “kira, faturalar ve diğer masrafları da eklediğinizde çok büyük bir miktar gibi görünmese de, [and] Gıda vergisinden muaf, bu kesinlikle paradan tasarruf etmenin harika bir yolu haline geliyor” dedi.

ABD doları cinsinden ayda yaklaşık 4.000 dolar kazanıyor.

Çalışan yolcu gemisinde yaşıyor ve geceleri performans sergiliyor; böylece gün içinde tekne yanaştığında yeni seyahat noktalarını keşfedebiliyor.

YAŞAM TARZI BÜLTENİMİZE KAYIT OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Nolan, şu ana kadar ziyaret ettiği en gözde mekanların Yunanistan'daki Akropolis, Roma'daki Kolezyum, Avustralya'daki Büyük Set Resifi, Yeni Zelanda'daki Hobbiton ve İzlanda'daki Mavi Lagün olduğunu söyledi.

Haberler Digital'e şunları söyledi: “Dünyayı gezmenize ve bunu yaparken para kazanmanıza pek çok iş izin vermiyor. Yolcu gemileri sizi bir haftada 3-4 farklı ülkeye götürebilir.”

Nolan su altında

Nolan, Haberler Digital'e aylık maaşının çok fazla olmadığını ancak maliyetleri şu anda çok düşük olduğundan tasarruf edebildiğini söyledi. (SWNS)

Güzelliğin, bir gün bir yerde, ertesi gün ise tamamen farklı bir yerde olacağınızı bilmekte yattığını söyledi.

“Bugün Palma, Mallorca'dayız. [but] yarın Fransa'da olabiliriz. Her gün başka bir ülkede uyanıyoruz” dedi yakın zamanda SWNS'ye.

“Her gün başka bir ülkede uyanıyoruz.”
Nolan, yolcu gemisi çalışanlarının yakın mesafelerde uyumasına rağmen tekneden inip keşif yapabilmenin harika bir rahatlama olduğunu söyledi.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

“Biz daha yaşlı olsak da [college] öğrenciler, bunu veriyor [same] çünkü küçük odalarımız var ve yan yanayız.”

Nolan işini sevdiğini ancak ailesini ve arkadaşlarını özlediği için bir gün karaya geri dönmeyi umduğunu söyledi.

Nolan seyahat ediyor

Eski bir tesisatçı, artık bir yolcu gemisinde gitarist olarak çalışıyor ve geçimini sağlamak için dünyayı dolaşıyor. (SWNS)

Haberler Digital'e şunları söyledi: “Dünyanın dört bir yanından yolcu gemilerinde çalışan, hayatım boyunca en inanılmaz insanlarla tanıştım.”

Daha fazla Yaşam Tarzı makalesi için www.Haberler/lifestyle adresini ziyaret edin

“Dürüstçe söyleyebilirim ki onlardan çok şey öğrendim ve muhtemelen dünyanın herhangi bir kıtasında kalacak bir yerim var.”