Top Thrill 2 hız treni, uzun zamandır beklenen açılıştan sadece birkaç gün sonra süresiz olarak kapanıyor

rookiemag

New member
Bu içeriğe erişim için Haberler'e katılın

Maksimum makale sayınıza ulaştınız. Okumaya devam etmek için giriş yapın veya ÜCRETSİZ bir hesap oluşturun.

Geçerli bir e.

E-postanızı girip devam düğmesine bastığınızda, Mali Teşvik Bildirimimizi içeren Haberler'in Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz. İçeriğe erişmek için e-postanızı kontrol edin ve verilen talimatları izleyin.

Sorun yaşıyorsanız? Buraya tıklayın.

Cedar Point'in Top Thrill 2 olarak bilinen Top Thrill Dragster hız treninin uzun zamandır beklenen yeniden tasavvuru, resmi olarak halka açıldıktan sadece birkaç gün sonra süresiz olarak kapandı.

Cedar Point, 12 Mayıs'ta Haberler Digital ile paylaşılan basın açıklamasında “Top Thrill 2, Zamperla'nın (otomobilin üreticisi) aracın araçlarında mekanik bir modifikasyonu tamamlaması nedeniyle şu anda uzun süreli bir kapanış yaşıyor” dedi.

Park şöyle devam etti: “Modifikasyon tamamlandıktan sonra Zamperla, Cedar Point bakım ve operasyon ekipleri ve üçüncü taraf sürüş inceleme ortağımız, hem modifikasyonu hem de sürüşün yeniden açılmasını onaylamadan önce kapsamlı bir inceleme yapacak.”

CEDAR POINT, REKORLAR BELİRTEN 'TOP THRILL 2'Yİ DUYURDU: 'EN CESUR VE EN GELİŞMİŞ'

Sandusky, Ohio merkezli park, “yeniden açılma tarihini henüz onaylayamadığını” söyledi. Bunun yerine hız treninin ilerleyişi hakkında güncellemeler sağlanacağını söyledi.

Şirket, “Konuklarımızın bu inanılmaz hız trenini deneyimlemekten heyecan duyduğunu biliyoruz ve bu hafta sonu bunu gerçekleştiremeyeceğimiz için hayal kırıklığınızı paylaşıyoruz” dedi.Cedar Point, “Top Thrill 2″nin halka açıldıktan sadece bir hafta sonra onarım nedeniyle kapatılacağını duyurdu. (Sanatçının konsept sunumu; Cedar Point'in izniyle)


“Konuklarımıza hak ettikleri sürüş deneyimini sunabileceğimizden emin olduğumuz anda Top Thrill 2'yi yeniden açmak için mümkün olan her şeyi yapacağız.”

Cedar Point ve Top Thrill 2, 4 Mayıs 2024'te sezona açıldı.

Cedar Point, 1 Ağustos 2023'te yaptığı resmi duyuruda Top Thrill 2'yi “dünyanın en yüksek ve en hızlı üçlü fırlatma katmanlı hız treni” olarak tanımladı.

“Eğer bu, cazibenin gelecekte uzun ömürlü olması anlamına geliyorsa, şimdi bir sorunu fark etmeleri ve onu çözmeye çalışmaları daha iyi olur.”
Bir “katman hız treni”, 400 fitin üzerindeki herhangi bir hız trenini ifade eder.

Daha önce en yüksek hız treni rekorunu elinde bulunduran Top Thrill Dragster, bir süre sonra kapandı. 2021 olayı Bir kadına araçtan düşen “küçük metal bir nesne” çarptı.

TARİHİN BU GÜNÜ, 16 HAZİRAN 1884, İLK AMERİKAN ROLLER COASTER'I CONEY ADASI'NDA AÇILIYOR

Cedar Point, 2022'de Top Thrill Dragster'ın yeniden açılmayacağını ve bunun yerine farklı bir cazibe merkezi olarak yeniden tasarlanacağını duyurdu: Top Thrill 2.


Top Thrill Dragster'daki en yüksek nokta


“Top Thrill 2″nin bir önceki versiyonu olan Top Thrill Dragster'daki 420 metrelik “silindir şapka”. Hız treni, Six Flags Great Adventure'ın “Kingda Ka”sı tarafından tahttan indirilmeden önce bir noktada dünyanın en uzun treniydi. (AP Fotoğrafı/Paul M. Walsh, Dosya)


Park, Top Thrill Dragster'ın orijinal 420 metrelik “silindir şapka” özelliğinin arkasında 420 metrelik bir “çivi” inşa etti.

Yeni sürüşte, bisikletçiler silindir şapkanın tepesine çıkmadan önce sivri uçta ileri ve geri gidiyorlar.

KUZEY AMERİKA'NIN 'EN UZUN', 'EN HIZLI' GIGA ROLLER COASTER'I, KARTAL GÖZLÜ MİSAFİRİN FELAKETİ ÖNLEMESİNDEN SONRA YENİDEN AÇILIYOR

Popüler YouTube kanalı “Coaster Studios”un arkasındaki Virginia merkezli iki hız treni tutkunu Taylor Bybee ve Sarah Anderson, açılış gününde Top Thrill 2'ye binmeyi başardılar.

Haberler Digital'e gönderdikleri bir e-postada Bybee ve Anderson, yolculuğun aniden kapanmasından duydukları üzüntüyü dile getirdiler ancak yolculuğun sorunsuz bir şekilde yeniden açılacağı konusunda iyimser olduklarını söylediler.

“Sorunun çözülmesi konusunda aracın üreticisi Zamperla'ya güvenmekten başka hiçbir şeyimiz yok.”
Bybee ve Anderson, “Yolculuğun potansiyel olarak uzun bir süreliğine kapalı olduğunu duyduğumuza üzüldük ve yeni yolculuğu deneyimlemek için Cedar Point'e seyahat etmeyi planlayan herkesin acısını paylaşıyoruz” dedi.

İkili “Top Thrill 2 ile harika bir deneyim” yaşadılar ve “hiçbir zaman kendilerini güvende hissetmediklerini” belirttiler.

YAŞAM TARZI BÜLTENİMİZE KAYIT OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

“Sorunun çözülmesi konusunda araç üreticisi Zamperla'ya güvenimiz var” dediler ve Top Thrill 2'nin “yepyeni trenlere ve daha önce hiç görmediğimiz bir modifikasyona sahip bir prototip yolculuk olduğunu” eklediler. “Bazen sorunlar ortaya çıkabiliyor.

İkili, “Çok fazla bilinmeyen ve çok sayıda değişken var” dedi.


lunapark hız treni


Top Thrill 2, selefi Top Thrill Dragster ile aynı “üst şapka” yapısını korudu. Ancak oldukça uzun bir yolculuk. (Sanatçının konsept sunumu; Cedar Point'in izniyle.)


“Eğer bu, cazibenin gelecekte uzun ömürlü olması anlamına geliyorsa, şimdi bir sorunu fark etmeleri ve onu çözmeye çalışmaları daha iyi olur.”

Şöyle devam ettiler: “Zamperla'daki ekiplerin, yolculuğun misafirler için mümkün olan en kısa sürede tekrar açılabilmesi için bir çözüm bulmak üzere 24 saat çalıştığından eminiz.”

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Cedar Point'in ana şirketi olan Cedar Fair, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da 17 eğlence ve su parkı işletmektedir.

Şirket, Kasım 2023'te rakip eğlence parkı zinciri Six Flags ile birleşme planlarını duyurdu.

Daha fazla Yaşam Tarzı makalesi için www.Haberler/lifestyle adresini ziyaret edin