Vermont'u Ziyaret Etmek: Neden doğa severler, yemek tutkunları ve fotoğrafçılar Green Mountain State'e akın ediyor?

rookiemag

New member
Vermont uzun zamandır ülke çapında ve hatta dünyanın dört bir yanından gelen insanların tercih ettiği destinasyon olmuştur.

Bunun nedenini anlamak kolaydır: Vermont geniş doğal manzaralara, pitoresk çiftliklere ve meralara, tipik New England kasabalarına ve belirgin bir şekilde benzersiz bir kültüre ve havaya ev sahipliği yapmaktadır.

Vermont'u yılda yaklaşık 13 milyon kişi ziyaret ediyor.

VERMONT'UN TARIM TURİZMİ ENDÜSTRİSİ FIRINCILIK, PEYNİR YAPIMI DERSLERİ VE DAHA FAZLASIYLA KOLUYOR

Bu yıl onlardan biri olmak ilginizi çekiyorsa, Green Mountain Eyaleti'nde ne yapılacağı ve görülebileceği konusunda ilham almak için okumaya devam edin.Fotoğrafta sonbaharda görülen Vermont'un başkenti Montpellier, yalnızca 8.000'lik gündüz nüfusuyla ABD'nin en az nüfuslu başkenti olma özelliğini taşıyor. (Getty Images aracılığıyla John Greim/LightRocket)

Vermont'un muhteşem açık hava alanlarını keşfedin ve eğlenin


Visit-Vermont.com'u yayınlayan Visit New England ve Mystic Media'nın başkanı Jonathan A. Lhowe, “İnsanlar Vermont'a açık hava etkinlikleri için geliyor” dedi.

Eyaletin ormanlarını, dağlarını, nehirlerini, akarsularını ve göllerini deneyimlemek, ABD'nin dört bir yanından ve yurt dışından bu kadar çok insanın Vermont'ta tatil yapmasının nedenidir.

Tercih ettiğiniz aktivite ister doğa yürüyüşü, bisiklete binmek, kamp yapmak veya tekneyle gezmek olsun, aradığınızı Vermont'un eyalet parklarından birinde bulabilirsiniz.

Eyaletin Vermont Eyalet Parkları Bölümü, Massachusetts sınırı yakınındaki güney kesimden I-89 üzerindeki başkent Montpelier'in etrafındaki alana kadar eyaletin tüm uzunluğu boyunca uzanan 50'den fazla eyalet parkını yönetmektedir. kuzey kesiminde, özellikle Champlain Gölü'nün kenarında veya birçok adasında.


Vermont'ta sinek balıkçılığı


Bir sinek balıkçısı oltasını Arlington, Vermont'taki Battenkill Nehri'ne atıyor. (Getty Image aracılığıyla Mark Conlin/VW PICS/UIG)


Vermont aynı zamanda bir tatlı su balıkçılığı cennetidir. Vermont Balık ve Yaban Hayatı Dairesi'ne göre Champlain Gölü, levrek, bluegill, küçük ağızlı levrek, çipura levreği, kaya levreği, kahverengi boğa başı ve kuzey turna balığı gibi popüler türlerle balıkçılar için mükemmel bir destinasyondur.

Alabalık avcılığı Vermont'un birçok nehir ve deresinde de popülerdir.

Alabalık için açık sezon Nisan ayının ikinci Cumartesi günü başlar ve 31 Ekim'e kadar sürer. Ancak açık sezon dışında da yakalayıp bırakabilirsiniz (yalnızca yapay sinekler veya yemler kullanarak).

Vermont, hem yokuş aşağı hem de kros kayağı ve kar ayakkabısıyla yürüyüş gibi kış sporlarıyla ünlüdür. Eyaletin bazı bölgelerinde sıcaklığın tek haneli rakamlara düşmesi alışılmadık bir durum olmadığından, kalın giyindiğinizden emin olun.


Amerika Birleşik Devletleri Takımından Mikaela Shiffrin, 26 Kasım 2023'te Killington, Vermont'ta düzenlenen Audi FIS Alp Disiplini Dünya Kupası Kadınlar Slalomunda yarışırken.


Yeşil Dağlara ev sahipliği yapan Vermont, birinci sınıf birçok kayak merkezi sunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri Takımından Mikaela Shiffrin, 26 Kasım 2023'te Killington, Vermont'ta düzenlenen Audi FIS Alp Disiplini Dünya Kupası Kadınlar Slalom'unda gökyüzünde. (Alexis Boichard/Agence Zoom/Getty Images)

Green Mountain State'in kendi yetiştirdiği ürünleri tadın


Vermont'ta bir gezintiye çıktığınızda manzaranın yumurta, meyve suyu veya akçaağaç şurubu satan küçük çiftliklerle dolu olduğunu fark edeceksiniz.

Eyalet genelindeki restoranlar, müşterilere tarladan sofraya yemek sunmak için genellikle yerel kaynaklı yiyecekler satın alıyor.

'VERMONT TÜM CEPHELERDE TESLİM EDİLDİ': KONUTLAR VE İŞ SAHİPLERİ İNSANLARIN NEDEN EYALETE AKIN ETTİĞİNİ AÇIKLIYOR

Süt hayvancılığı Vermont'ta önemli bir endüstridir ve manzarayı güzel meralarla süsler. Eyaletin Tarım, Gıda ve Piyasalar Dairesi, Vermont'ta sığır, koyun ve keçilerden süt üreten 500'den fazla mandıra çiftliğinin bulunduğunu tahmin ediyor.

Vermont aynı zamanda akçaağaç şurubu endüstrisiyle de ünlüdür. Şurup mevsimi genellikle şubat ve nisan ayları arasına denk gelir; bu dönemde şeker üreticileri akçaağaç ağaçlarından gelen özsuyu kaynatıp şurup haline getirirken şeker fabrikalarından büyük duman ve buhar bulutlarının yükseldiğini görebilirsiniz.


Vermont akçaağaç şurubu


Vermont, ABD'nin en büyük akçaağaç şurubu üreticisidir (Getty Images aracılığıyla John Greim/LightRocket)


Eyalet aynı zamanda gelişen butik bira sahnesiyle de tanınıyor ve kişi başına düşen en fazla butik bira üreticisine sahip olmakla övünüyor.

Vermont'ta 21 yaş ve üzeri yetişkinlerin bir ons'a kadar esrar bulundurması yasaldır ve esrarın eğlence amaçlı kullanımı yasaldır. Lhowe, “Bu, Vermont'un 'markasının' bir parçası” dedi. “Vermont çok dünyevi, çok gevrek, çok yeşil.”

Vermont'un manzarasını izleyin


Çarpıcı doğadan elma bahçelerine, akçaağaç çiftliklerine, kapalı köprülere ve büyüleyici New England kasabalarına kadar Vermont, ülkenin tarihi boyunca ziyaretçileri memnun eden manzaralar ve manzaralar sunuyor.

YAŞAM TARZI BÜLTENİMİZE KAYIT OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Dört farklı mevsim yaşanırken, hiçbir yer uzun süre aynı görünmez. Sonbahar, eyaleti ziyaret etmek için özellikle güzel bir zamandır ve birçok ziyaretçi, kırmızı, turuncu ve sarı bir denize dönüşen yaprak döken ağaçları görmek için ormanlık alanlara akın eder.


Woodstock, Vermont'taki Sonbaharda Cloudland Yolu'ndaki Pitoresk Sleepy Hollow Çiftliği


Woodstock, Vermont'ta bir göletin yanında sakin bir çiftlik gösteriliyor. (Tim Graham/Getty Images)


Eyalet yasalarının kendisi bile güzelliğe önem veriyor: 1968'de Vermont, eyalet ve yerel yollarda göze hoş görünmeyen tabelaları yasaklayan Eyalet Billboard Yasasını kabul etti.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Lhowe, “İnsanlara otoyoldan çıkmalarını, arka yollara girmelerini ve kaybolursanız yokuş aşağı sürmeye devam etmelerini söylüyorum” dedi.

Vermont'un su yolları boyunca alçak kotlarda gelişme meydana geldiğinden, er ya da geç bir kasabayla karşılaşacaksınız. “Vermont'un gerçekte nasıl bir yer olduğunu bu şekilde keşfedersiniz.”

Daha fazla Yaşam Tarzı makalesi için şu adresi ziyaret edin: www.Haberler/lifestyle.Christian Mysliwiec, Haberler Digital'in SEO ekibinin editörüdür.