'Winslow, Arizona'da bir köşede durmak' bir Amerikan topluluğunun yeniden canlanmaya giden yoludur

rookiemag

New member
Jackson Browne, 1972'de Amerikan müzik tarihinin en unutulmaz dizelerinden birini kaleme aldığında yükselen bir şarkıcı-söz yazarıydı.

“Eh, Winslow, Arizona'da bir köşede duruyorum / Ve görülecek çok güzel bir manzara,” diye yazdı “Sakin Olun”un ikinci dizesinde.

Belirli bir kökene sahip hemen hemen her Amerikalı, genç bir adamın aşağıdaki muzaffer ifadesini kolaylıkla okuyabilir.

ROCK 'N' ROLL'UN İKİ RAKİP TİTANSI, NYC'DEKİ BİR KİRALIK MÜZİĞİ KÜRESEL BİR MÜZİK MARKASINA NASIL DÖNÜŞTÜRDÜ?

“Bu bir kız, Lordum, düz yataklı bir Ford'da / Bana bakmak için yavaşlıyor.”

Browne, şarkının kökenini 2013 yılında İngiliz müzik sitesi Uncut ile yaptığı röportajda anlattı.

Winslow, Arizona, Eagles'ın 1972'deki ilk single'ı “Take It Easy” ile ölümsüzleştirildi. Jackson Browne tarafından yazılan şarkı unutulmaz bir şekilde, “düz yataklı bir Ford'un içindeki bir kızın, bir arabanın üzerinde duran” bir adama bakmak için yavaşladığını anlatıyor. Winslow, Arizona'da bir köşe.” (Standinonthecorner.org)

“Bu eski püskü Willys Jeep'le bir yolculuğa çıktım ve Utah ve Arizona'ya gittim. Bu yolculukta 'Take It Easy'yi yazmaya başladım” dedi.

“Geri döndüğümde bunu Glenn Frey için çaldım ve o da Eagles'ın şarkıyı bitirip bitiremeyeceğini sordu… Bu onların ilk single'ıydı ve bu adamların onunla yaptıkları inanılmazdı.”

Hızlı seçilen arka plan banjosuyla tamamlanan atmosferik, tamamen Amerikan country rock marşı, Eagles'ı büyük yıldızlar yaptı.

İSRAİL'İN EN SEVDİĞİ RAHAT YEMEK, SHAKSHUKA, GELENEK VE KÜRESEL ETKİLER BAKIMINDAN ZENGİN, SICAK BİR TAT TRENDİDİR

1970'lerin başında Winslow, efsanevi Route 66 üzerindeki konumu nedeniyle hareketli hale gelen yaklaşık 8.500 kişilik küçük bir şehirdi.

Kartallar on yılın sonunda müzik tarihindeki en büyük performansların panteonuna yükseldi. Ancak ilk vuruşunu yapan küçük şehir, fiilen haritadan silindi.

Kartallar ve Jackson Browne

Kayıt sanatçıları, soldan sağa Bernie Leadon, Timothy B. Schmit, Don Henley (davul yükselticide), Jackson Browne, Joe Walsh ve Steuart Smith sahnede performans sergilerken merhum Glenn Frey'in bir görüntüsü video ekranında gösteriliyor. 58. Grammy Ödülleri, 15 Şubat 2016'da Los Angeles, California'daki Staples Center'da gerçekleşti. (Kevin Winter/WireImage)

Interstate 40 1979'da açıldı ve şehrin kuzeyindeki yüksek hızlı trafiği besledi.

Standing on the Corner Vakfı yönetim kurulu üyesi Stephanie Lugo, Haberler Digital'e bir röportajında ”Otoyol bizi geçti ve ardından Winslow şehir merkezi öldü” dedi.

“Otoyol bizi geçti ve ardından Winslow şehir merkezi öldü.”
Aynı kader, Chicago'yu Los Angeles'a bağlayan 2.500 mil uzunluğundaki Route 66 boyunca yüzlerce topluluğun başına geldi.

Winslow'da çok az kişinin sahip olduğu bir şey vardı. Kamyondaki genç bir bayanın ilgisini çeken genç bir adamın imajında popüler kültürün ölümsüzlüğü vardı.

ELEKTRİKLİ GİTARI İCAT EDEN VE ROCK 'N' ROLL'A İLHAM VEREN AMERİKALIYLA TANIŞIN

Ayaklarının arasında bir gitar olan ve muhtemelen “aklımda yedi kadın” olan gerçek boyutlu bir adam heykelinin yer aldığı Corner Park'ta Duran, 1999'da açıldı.

Winslow, Arizona

Winslow, Arizona alacakaranlıkta. Route 66 topluluğu, Interstate 40 1979'da açılıp şehri atladığında neredeyse hayalet bir kasabaya dönüştü. (Köşe Temelinde Duruyorum)

Winslow başka bir çöl hayalet kasabasına dönüşmüş olabilir.

Bunun yerine, dünyanın dört bir yanından rock hayranları ve selfie arayanlar için bir destinasyondur.

Winslow, şarkıcı öldükten kısa bir süre sonra 2016 yılında Frey'in ikinci heykelini ekledi.

“Bu bir kız, Lordum, düz yataklı bir Ford'da / Bana bakmak için yavaşlıyor.”
Lugo, herhangi bir günde 300 veya daha fazla kişinin fotoğraf çekmek için durduğunu söyledi.

“Tatillerde ve hafta sonları kalabalık hiç durmuyor” dedi, “özellikle de çocukların okula gitmediği yaz aylarında.”

YAŞAM TARZI BÜLTENİMİZE KAYIT OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Park, “kesinlikle şehir merkezimizin yeniden inşasına yardımcı oldu. Birçok yeni restoranımız ve yeni mağazamız var. Şehir merkezi hayata geri döndü.”

Browne'un bırakın küçük bir çöl kasabasının ihtişamını yeniden yakalamaya yardımcı olmak şöyle dursun, şarkısının duyulacağından kesinlikle haberi yoktu.

Winslow, Arizona köşesi

Standin' on the Corner Park, Winslow, Arizona'da turistik bir cazibe merkezidir. Topluluk, 1972'de Eagles'ın ilk hit şarkısı olan ve Jackson Browne tarafından yazılan “Take It Easy”de yer almasıyla ünlendi. (Köşe Temelinde Duruyorum)

Diğer şöhret iddialarının yanı sıra “Take It Easy” tüm zamanların en çok satan albümünün ilk parçası.

Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği'ne göre “Eagles: They Greatest Hits (1971-75)” 38 milyon sertifikalı albüm sattı.

2018'de Michael Jackson'ın “Thriller” filmini (34 milyon) geride bırakarak 1 numara oldu.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Lugo, “Nereye seyahat etsek insanlar nereli olduğumuzu soruyor ve ben onlara 'Winslow, Arizona' diyorum, onlar da 'Aman Tanrım! Bu The Eagles'ın şarkısı' diyorlar” dedi.

“Kasabamızı dünyaca ünlü yaptılar.”

Daha fazla Yaşam Tarzı makalesi için www.Haberler/lifestyle adresini ziyaret edin.

Kerry J. Byrne, Haberler Digital'de yaşam tarzı muhabiridir.